×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Biskupiec: program naprawczy ma poprawić sytuację finansową szpitala

Autor: olsztyn24.com/Rynek Zdrowia24 listopada 2017 20:29Aktualizacja: 24 listopada 2017 20:31

Z myślą o pacjentach z powiatu olsztyńskiego radni podczas ostatniej sesji analizowali program naprawczy dla Szpitala Powiatowego w Biskupcu, zakładający m.in. poprawę jego sytuacji finansowej.

Biskupiec: program naprawczy ma poprawić sytuację finansową szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Radni dyskutowali też o przyszłości placówki i możliwości inwestycji środków w jej rozwój. Starosta olsztyński z optymizmem patrzy na przyszłość ośrodka w Biskupcu - podaje serwis olsztyn24.com.

- Wszystkie szpitale w kraju są w trudnej sytuacji, nasz ośrodek również, ale trzeba podkreślić, że pomimo zadłużenia, cały czas zachowuje płynność finansową. Należy jednak robić wszystko, by dług się nie pogłębiał, a placówka mogła się rozwijać. Temu ma służyć program naprawczy - tłumaczy starosta Małgorzata Chyziak.

Program zakłada ograniczenie kosztów oraz pozyskiwanie dodatkowych przychodów, m.in. dzięki utrzymaniu wysokiej jakości usług medycznych i ponownemu uzyskaniu certyfikatu akredytacyjnego (jest dodatkowo premiowany wzrostem kontraktu na leczenie szpitalne) oraz prowadzeniu analizy kosztów zabiegów.

Duże znaczenie może mieć także wejście programu koordynowanej opieki nad pacjentami po zawale serca, tzw. KOS-zawał. To oznacza konieczność spełnienia szeregu warunków, ale program stwarza szpitalom możliwość zwiększenia przychodów, gdyż jest dodatkowo premiowany przez NFZ.

Więcej: olsztyn24.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze