Puls Biznesu/Rynek Zdrowia | 17-10-2017 12:55

Biotechnologia: spółka NanoGroup startuje z ofertą publiczną akcji

NanoGroup, spółka rozwijająca projekty biotechnologiczne i medyczne dla onkologii, transplantologii i krwiodawstwa, wystartowała z ofertą publiczną akcji. Pieniądze pozyskane od inwestorów chce przeznaczyć na badania, przejęcia i budowę laboratorium.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych jest możliwy na początku listopada br. Fot. PTWP

Spółka podała cenę maksymalną, po której mogą być sprzedawane akcje. To 5,5 zł, co oznacza, że w przypadku sprzedaży całej puli nowych akcji i mniejszego pakietu papierów dotychczasowych akcjonariuszy oferta będzie warta 54,8 mln zł - informuje Puls Biznesu.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych startują we wtorek (17 października), a ostateczna cena akcji ma zostać podana do 27 października.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych jest możliwy na początku listopada br.

NanoGroup pracuje m.in. nad stworzeniem systemu transportu substancji czynnych leków onkologicznych wprost do komórek nowotworowych, cząsteczkami zwiększającymi precyzję diagnostyki nowotworowej czy płynem naśladującym funkcje czerwonych krwinek.

Spółka do tej pory pozyskała od inwestorów 12 mln zł, w tym 7,5 mln zł w pre-IPO na początku br. Z dotacji trafiło do niej znacznie więcej, bo 29,4 mln zł, a wnioskuje o drugie tyle. Z pieniędzy od inwestorów giełdowych 27 mln zł ma być przeznaczonych na badania, reszta pójdzie na przejęcia mniejszych spółek biotechnologicznych oraz na budowę laboratorium i zwierzętarni.

Więcej: www.pb.pl