Biomed-Lublin zaczął zawierać umowy z centrami krwiodawstwa na dostawy osocza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2020 19:28

Biomed-Lublin rozpoczyna proces zawierania umów z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w zakresie dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 na warunkach ustalonych z Narodowym Centrum Krwi - podała spółka w komunikacie.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Biomed podał, że zaprosił do współpracy wszystkie, tj. dwadzieścia jeden Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce i zawarł już umowę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

"Przedmiotem umowy jest wytworzenie, kwalifikacja i dostawa osocza ludzkiego zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 do wytwarzania produktu leczniczego GAMMA anty-SARS-CoV-2 do badań klinicznych" - napisano w komunikacie.

W ramach umowy regionalne centrum zobowiązuje się do produkcji i badania osocza, a spółka do odbioru osocza zawierającego przeciwciała w uzgodnionych wcześniej terminach i zapłaty ceny za osocze.

Umowy zawierane są w związku z realizacją projektu "Otrzymanie immunoglobuliny ludzkiej z osocza ludzkiego pozyskiwanego od dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2", celem którego jest przeprowadzenie badań klinicznych i jak najszybsze opracowanie i wdrożenie do stosowania skutecznej terapii, która może być stosowana zarówno u pacjentów ze stwierdzoną infekcją wirusem SARS-CoV-2 jak i/lub osób podejrzanych o infekcję oraz/i narażonych na infekcję tymże patogenem.

Na potrzeby realizacji projektu Biomed potrzebuje ok. 160-200 litrów osocza.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum