Biomed-Lublin chce wejść w czerwcu na NewConnect

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2011 08:40

Spółka Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek planuje debiut na rynku NewConnect w końcu czerwca 2011 roku - podał Dom Maklerski WDM w komunikacie. Zakończona została emisja akcji spółki o wartości 35,5 mln zł.

Biomed-Lublin chce wejść w czerwcu na NewConnect

- Jest to największa transakcja poprzedzająca debiut na rynku NewConnect, zrealizowana do tej pory przez Dom Maklerski WDM SA. Akcje nowej emisji zostały objęte w ponad 95 proc. przez inwestorów instytucjonalnych - napisano w raporcie.

Biomed-Lublin zajmuje się produkcją preparatów leczniczych - leków na receptę oraz leków bez recepty - wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych. Największą część przychodów spółka osiąga ze sprzedaży probiotyków, czyli leków osłonowych stosowanych przede wszystkim w kuracjach antybiotykowych.

Środki z emisji akcji, powiększone o kredyty bankowe, zostaną przeznaczone na rozszerzenie działalności podstawowej i wejście na nowe rynki zbytu oraz "uruchomienie drugiego segmentu działalności Biomed Lublin w oparciu o posiadany Zakład Frakcjonowania Osocza w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum