Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek złożył wniosek o postępowanie układowe

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2016 14:43

Do Sądu Rejonowego w Lublinie trafił wniosek o otwarcie postępowania układowego spółki Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek - podała spółka w komunikacie.

Biomed-Lublin złożył wniosek o postępowanie układowe. Fot. Archiwum

"(...) z powodu przedłużających się negocjacji w zakresie pozyskania finansowania dla inwestycji w Mielcu oraz zapadalnością okresu rozliczenia wydatków kwalifikowanych przypadającą na dzień 31 grudnia 2015 r. w ramach dotacji uzyskanych przez spółkę ze środków europejskich (...) emitent złożył wniosek do Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o wyrażenie indywidualnej zgody na przedłużenie okresu realizacji projektów oraz o przedłużenie okresu ponoszenia wydatków kwalifikowanych projektów" - napisano w raporcie.

W związku z negatywnym rozpatrzeniem wniosku przez PARP oraz w związku "z brakiem możliwości odzyskania dodatkowo zaangażowanych w inwestycję w Mielcu środków obrotowych w kwocie 6,8 mln zł, skutkujących brakiem płynności finansowej i zagrażających niewypłacalnością, emitent uznał, iż ziściły się ustawowe przesłanki do złożenia wniosku o otwarcie postępowania układowego".

W dalszym ciągu prowadzone będą negocjacje z potencjalnymi inwestorami i instytucjami finansowymi, a ewentualne pozyskanie finansowania umożliwi realizację pierwotnej strategii biznesowej i szybsze spłacenie obecnych wierzycieli. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum