×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek złożył wniosek o postępowanie układowe

Autor: PAP/Rynek Zdrowia13 stycznia 2016 14:43

Do Sądu Rejonowego w Lublinie trafił wniosek o otwarcie postępowania układowego spółki Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek - podała spółka w komunikacie.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek złożył wniosek o postępowanie układowe
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"(...) z powodu przedłużających się negocjacji w zakresie pozyskania finansowania dla inwestycji w Mielcu oraz zapadalnością okresu rozliczenia wydatków kwalifikowanych przypadającą na dzień 31 grudnia 2015 r. w ramach dotacji uzyskanych przez spółkę ze środków europejskich (...) emitent złożył wniosek do Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o wyrażenie indywidualnej zgody na przedłużenie okresu realizacji projektów oraz o przedłużenie okresu ponoszenia wydatków kwalifikowanych projektów" - napisano w raporcie.

W związku z negatywnym rozpatrzeniem wniosku przez PARP oraz w związku "z brakiem możliwości odzyskania dodatkowo zaangażowanych w inwestycję w Mielcu środków obrotowych w kwocie 6,8 mln zł, skutkujących brakiem płynności finansowej i zagrażających niewypłacalnością, emitent uznał, iż ziściły się ustawowe przesłanki do złożenia wniosku o otwarcie postępowania układowego".

W dalszym ciągu prowadzone będą negocjacje z potencjalnymi inwestorami i instytucjami finansowymi, a ewentualne pozyskanie finansowania umożliwi realizację pierwotnej strategii biznesowej i szybsze spłacenie obecnych wierzycieli. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze