BioMaxima o strategii sprzedażowej

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2016 18:52

BioMaxima S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, działająca w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej, po dwóch miesiącach 2016 r. zanotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 3,8 mln zł.

Emitent intensyfikuje swoje działania na rynkach zagranicznych oraz w postępowaniach przetargowych - podała spółka w komunikacie dla mediów.

Po dwóch miesiącach 2015 r. spółka miała 3.279 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Osiągnięty przez BioMaxima S.A. blisko 17 proc. wzrost obrotów w ujęciu rdr. wynika z istotnego zwiększenia sprzedaży w segmencie odczynników oraz aparatury.

Emitent realizuje również przyjętą politykę w zakresie postępowań przetargowych, która pozwoliła mu na wzrost wygranych postępowań na początku 2016 r. o ponad 11 proc. Spółka prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z zagranicznymi kontrahentami, z którymi nawiązane zostały relacje biznesowe podczas styczniowych targów w Dubaju.

W lutym br. wpłynęły pierwsze zamówienia od nowych parterów handlowych z Palestyny oraz Ukrainy. 

- Konsekwentnie realizujemy przyjętą przez spółkę strategię sprzedażową. Szczególnie cieszy nas fakt powrotu na ścieżkę wzrostową przychodów ze sprzedaży krajowej. Również nowe kontakty nawiązane na rynkach zagranicznych rokują na dynamiczny wzrost naszego eksportu w bieżącym roku - ocenia Piotr Rubaj, wiceprezes zarządu spółki BioMaxima SA.

Emitent podtrzymuje swoje plany odnośnie planowanych transakcji akwizycyjnych na rynku polskim oraz rumuńskim i kontynuuje prowadzone rozmowy z wyselekcjonowanymi podmiotami. W minionym miesiącu spółka złożyła wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Działanie 1.2 „Badania i rozwój”, na opracowanie testów do badania lekowrażliwości. Wnioskowana kwota dotacji wynosi 589 tys. zł i stanowi 75 proc. wartości całego projektu, który ma być realizowany wspólnie z Wydziałem Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie.

Celem planowanego przedsięwzięcia jest stworzenie innowacyjnej, automatycznej technologii produkcji testów do oznaczania lekowrażliwości. Jak ocenia spółka, potencjał rynku polskiego na tego rodzaju testy wynosi ok. 30 mln zł rocznie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum