BioMaxima SA: 14 mln zł przychodów w I półroczu

Autor: Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2017 19:00

BioMaxima SA, notowana na NewConnect firma działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej, osiągnęła 13,94 mln zł przychodów ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2017 r. i zanotowała ponad 23 proc. wzrost w ujęciu rdr. Spółka podpisała również umowę o kredyt inwestycyjny w wysokości blisko 4,95 mln zł.

BioMaxima SA: 14 mln zł przychodów w I półroczu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W pierwszych sześciu miesiącach 2017 r. wartość przychodów netto ze sprzedaży BioMaxima S.A. bez uwzględniania rumuńskich spółek sięgnęła 13,9  mln zł wobec 11,2 mln zł w analogicznym okresie ub.r. Dynamika zwiększania sprzedaży przekroczyła więc poziom 123 proc. Najwyższy wzrost przychodów, wynoszący 131 proc., został osiągnięty w segmencie mikrobiologii, który jest obecnie najważniejszym obszarem.

Wyniki sprzedażowe spółki na rynkach zagranicznych w pierwszym półroczu 2017 r. wykazały bardzo mocną dynamikę, a łączna wartość sprzedaży w eksporcie ukształtowała się na poziomie 3,8 mln zł, podczas gdy w 2016 r. było 2,4 mln zł.

- Oczekujemy dalszego wzrostu eksportu i - utrzymując dotychczasowy asortyment - coraz bardziej koncentrujemy się na mikrobiologii. Natomiast wysiłki spółki w najbliższych miesiącach będą skupiały się na inwestycjach, które otworzą przed nami nowe możliwości. Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR) będzie miejscem, gdzie będziemy opracowywali lub dopracowywali nowe produkty, zarówno w zakresie mikrobiologii, jak i ogólnej analityki. Już od jakiegoś czasu przygotowujemy projekty, które wypełnią CBR treścią - wyjaśnia Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaxima SA.

BioMaxima SA podpisała w tym tygodniu umowę z Bankiem Millennium o kredyt inwestycyjny w wysokości 4,5 mln zł. Zostanie on przeznaczony m.in. na wdrożenie nowych asortymentów produktowych.

Spółka będzie w latach 2017-2018 realizować inwestycje na poziomie 15 mln zł i w związku z tym ubiegała się o nowe pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec w Lublinie. Pozwolenie to zostało wydane w kwietniu tego roku.

- W okresie najbliższych kilkunastu miesięcy będziemy intensywnie inwestować w rozbudowę naszej infrastruktury w Lublinie. Finansowanie bankowe, które otrzymaliśmy, pomoże spółce, jako wkład własny, wykorzystać dotację, którą otrzymaliśmy z Działania „Wzór na Konkurencję”. Te środki umożliwią nam poszerzenie asortymentu w obszarze mikrobiologii oraz pomogą budować bardziej efektywną organizację - zakończył prezes Urban.

BioMaxima SA wypracowała w minionym roku 1,2 mln zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły 28,7 mln  zł.

BioMaxima SA jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem podłoży mikrobiologicznych a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów światowych firm diagnostycznych takich jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Emitent zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze