BioCentrum: zmiany w zarządzie

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2010 12:12

Biotechnologiczna krakowska firma BioCentrum ogłosiła, że w skład zarządu spółki wszedł dr Miłosz Gruca.

Będzie on łączył nowe obowiązki z dotychczasową funkcją dyrektora laboratorium BioCentrum. Dr Gruca dołączył do grupy kapitałowej Selvita w listopadzie 2007 i rozpoczął przygotowanie planów wprowadzenia kompleksowych usług biologicznych i laboratoryjnych do oferty firmy. Po inwestycji Selvity w BioCentrum awansował na stanowisko dyrektora laboratorium w BioCentrum i kontynuował realizację zaplanowanych wcześniej inwestycji.

– Naszym celem jest aby BioCentrum stało się liczącym się na arenie międzynarodowej dostawcą usług w zakresie badań przedklinicznych – powiedział dr Gruca.

BioCentrum jest prywatnym przedsiębiorstwem działającym w obszarze biotechnologii. Firma powstała w 2004 roku. Ma w planach stworzenie platformy badawczej dla swoich klientów i partnerów umożliwiającej przeniesienie innowacyjnych odkryć z poziomu badań podstawowych do etapu badań klinicznych w możliwie najkrótszym czasie.

Od 2008 r. BioCentrum jest częścią polskiej grupy kapitałowej Selvita. Do grona klientów BioCentrum należą min. Adamed, Bioton, Fermentas, ICN Polfa Rzeszów, Jerini, Pfizer, Phillip Morris Products, Polpharma, Ratiopharm, Serva oraz liczne instytucje naukowe i dydaktyczne z Polski i z zagranicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum