Bio-Med Investors 30 lipca na giełdzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2010 20:57

Fundusz Bio-Med Investors, który z prywatnych ofert pozyskał 20,6 mln zł, zadebiutuje na rynku NewConnect 30 lipca - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka wykorzysta pozyskane środki do rozbudowy portfela podmiotów niepublicznych, głównie z innowacyjnych branż: biotechnologia, medycyna i ochrona zdrowia.

– Połączenie Vesuvio Capital i Bio-Med Capital doszło właśnie do skutku, dzięki czemu powstał podmiot o kapitałach własnych przekraczających 25 mln zł. Czekamy jeszcze tylko na rejestrację zmian w KRS, która powinna nastąpić w ciągu 1-2 tygodni. Kolejnym etapem będzie debiut Bio-Med Investors na NewConnect, który planujemy na 30 lipca br. podczas NewConnect Convention we Wrocławiu – powiedział Andrzej Trznadel, prezes Bio-Med Investors. – Działając jako jeden duży organizm będziemy kontynuować politykę inwestycyjną dotychczas istniejących funduszy, tj. Bio-Med Capital inwestującego w branży medycznej, ochrony zdrowia i biotechnologicznej oraz Vesuvio Capital inwestującego w branży finansowej. Jednocześnie jednak wzrośnie nasza selektywność jeśli chodzi o inwestycje. To zapewni znacznie lepsze wyniki finansowe - dodał.

Bio-Med szacuje osiągnięcie w 2010 roku 5 mln zł zysku netto i 20 proc. zwrotu z kapitałów własnych.

– Biorąc pod uwagę historyczne emisje tworzących Bio-Med Investors podmiotów, pozyskaliśmy łącznie 20,6 mln zł w gotówce i aktywach. Teraz czas, aby je spożytkować. Szacujemy, że w 2010 roku osiągniemy zysk netto na poziomie 5 mln zł, co oznacza zwrot z kapitałów własnych na poziomie 20 proc. w skali roku. Uważamy, że to bardzo dobry wynik - powiedział Trznadel.

Bio-Med Investors to fundusz typu private equity, powstający z połączenia kontrolowanych przez grupy WDM i TOTMES spółek Bio-Med Capital oraz Vesuvio Capital.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum