×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Biłgoraj: trwają czynności sądu ws. wniosku o upadłość szpitala

Autor: kronikatygodnia.pl/Rynek Zdrowia19 grudnia 2017 08:57

Wniosek o upadłość Arion Szpitale złożył w sędzie wiceprezes spółki Piotr Ruciński, do niedawna wiceprezes spółki. Władze samorządowe powiatu biłgorajskiego oficjalnie zapewniają, że spór - w przypadku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju - nie przekłada się na jego funkcjonowanie.

Biłgoraj: trwają czynności sądu ws. wniosku o upadłość szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Postanowieniem z 11 grudnia br. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku postanowił dokonać zabezpieczenia majątku dłużnika Arion Szpitale poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, zaś w pozostałym zakresie wniosek o zabezpieczenie majątku dłużnika oddalił.

Czytaj też: Niepewny los szpitali w Biłgoraju i Gostyninie. Przez niewypłacalność spółek?

Jak informuje serwis kronikatygodnia.pl Magdalena Dobosz z biura prasowego sądu, po wykonaniu czynności przez ustanowionego tymczasowego nadzorcę sądowego w wyznaczonym terminie akta zostaną przedstawione sędziemu referentowi celem podjęcia dalszych czynności.

Kłopoty szpitala trwały już od dawna. Jeszcze w marcu br. Zarząd powiatu biłgorajskiego informował, że chciałby odzyskać szpital, który wydzierżawił na 25 lat spółce Arion Szpitale. W opinii samorządu usługi w Szpitalu Powiatowym Arion w Biłgoraju są świadczone na niskim poziomie. Spółka z tymi zarzutami się nie zgadza.

Więcej: www.kronikatygodnia.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze