Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia | 21-09-2019 15:20

Biłgoraj: odnalazł się "zaginiony" sprzęt szpitalny?

Starosta biłgorajski stwierdził brak szpitalnego sprzętu wartego 290 tys. zł. Spółka prowadząca szpital i dzierżawiąca sprzęt od starostwa, jest w stanie upadłości. Syndyk, który obecnie zarządza lecznicą, w oświadczeniu zaprzecza, że sprzęt medyczny zaginął.

Fot. Archiwum

Kurier Lubelski publikuje oświadczenie syndyka Leszka Jarosza: ''Po szczegółowym zapoznaniu się z wykazem ruchomości, które w ocenie powiatu biłgorajskiego zaginęły, informujemy, że wszystkie ruchomości - w tym urządzenia i sprzęt medyczny wydzierżawione przez Arion Szpitale sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Lublinie, które zostały wskazane jako zaginione - znajdują się w posiadaniu spółki. Sprzęt medyczny jest zabezpieczony i prawidłowo magazynowany przez syndyka masy upadłości. Swobodne i subiektywne wnioski kontroli nie znajdują potwierdzenia w stanie faktycznym''.

Oświadczenie jest reakcją na wyniki kontroli starostwa powiatowego w Biłgoraju, które wykazały braki wyposażenia oddanego w dzierżawę spółce o łącznej wartości ok. 290 tys. zł.

Więcej: kurierlubelski.pl