Bierutów: są niedowidzący, nie ma okulisty

Autor: Nasz Dziennik/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2013 20:15

Dlaczego NFZ nie musi finansować poradni okulistycznej w Bierutowie (woj. dolnośląskie), gdzie znajduje się zakład pracy chronionej dla osób z dysfunkcją wzroku? Bo opieka okulistyczna na terenie powiatu oleśnickiego jest zapewniona - odpowiada NFZ.

Bierutów: są niedowidzący, nie ma okulisty
Jak pisze Nasz Dziennik poradnia zapewniająca w gminie jako jedyna bezpłatną opiekę okulistyczną przestała udzielać świadczeń we wrześniu ubiegłego roku. Od tego czasu po poradę do okulisty trzeba jechać do Oleśnicy lub Namysłowa, odległych od miasteczka o kilkanaście kilometrów.

Stałymi podopiecznymi poradni byli członkowie Bierutowskiej Spółdzielni Niewidomych BSN „BIERSIN”. Spółdzielnia zatrudnia prawie 90 osób niepełnosprawnych.

NFZ stwierdził, że umowa na świadczenia okulistyczne z poradnią działającą przy Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Bierutowie nie została zawarta, bo przychodnia nie uzyskała wystarczającej liczby punktów w konkursie na te świadczenia.

Mieszkańcy Bierutowa napisali petycję do Wioletty Niemiec, dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ we Wrocławiu z prośbą o zawarcie kontraktu z placówką w Bierutowie na świadczenie opieki okulistycznej. Pod petycją podpisało się ponad 2,1 tys. osób, prawie połowa z ponad pięciu tysięcy mieszkańców.

Więcej: http://www.naszdziennik.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum