PAP, MAK/Rynek Zdrowia | 19-03-2021 16:02

Bielsko-Biała: zamiast oddziału laryngologii będą łóżka covidowe

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej przekształca oddział laryngologii i onkologii laryngologicznej w covidowy.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

"Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, dla pacjentów zakażonych koronawirusem, uruchomionych zostanie na oddziale laryngologii 20 łóżek" - poinformowała w piątek rzecznik szpitala Anna Szafrańska.

Pacjenci z chorobami laryngologicznymi trafią do innych placówek.

Rzecznik podała, że od 20 marca szpital będzie dysponował w sumie 125 łóżkami dla chorych na COVID-19. Z tego na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii jest 13 miejsc dla pacjentów, którzy ciężko przechodzą chorobę i wymagają respiratoterapii. Wzrost zakażeń sprawił, że ten oddział cały czas ma 100-procentowe obłożenie" - podała rzecznik.

To kolejne miejsca dla pacjentów z COVID-19, które w ostatnim czasie utworzył szpital wojewódzki. Tydzień temu przekształcono w covidowy oddział kardiologiczny. 17 kolejnych miejsc udostępniono w poniedziałek na jednym z odcinków oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Bielski szpital wojewódzki jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 25 998 osób. Zmarło 419 osób. W Śląskiem było 3728 zachorowań.