Bielsko-Biała: w szpitalu wypłaty nie było

Autor: Gazeta Wyborcza, JJ/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2010 11:50

Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej nie otrzymali wypłaty. Powód? Placówka nie podpisała jeszcze umowy z NFZ.

Bielsko-Biała: w szpitalu wypłaty nie było

Zatrudniający ponad 1000 osób Szpital Wojewódzki jest jednym z największych pracodawców w regionie. Dotąd tylko raz zdarzyło się, żeby pieniądze nie znalazły się na kontach pracowników o czasie, czyli piątego każdego miesiąca.

Szpital nie przelał pracownikom wynagrodzenia, bo nie otrzymał jeszcze pieniędzy z NFZ. Zdaniem dyrektora szpitala Ryszarda Batyckiego powodem są długie negocjacje z Funduszem.

 – Ze swojej strony dopełniliśmy wszystkich niezbędnych formalności potrzebnych do podpisania umowy na czas – zapewniał dziennikarkę Gazety Wyborczej dyrektor Batycki.
– Jesteśmy w każdej chwili gotowi do przelania pieniędzy na konto szpitala, gdy ten tylko dopełni wszystkich niezbędnych formalności. Dyrektor Batycki już w ubiegły poniedziałek (1 lutego) wiedział, że szpital złożył w Fundudszu nieprawidłową ofertę – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Jacek Kopocz, rzecznik śląskiego oddziału NFZ. – Dopiero jednak w 5 lutego zaczął podejmować kroki, by usunąć w niej błędy. Wszystko jest w rękach szpitala, jeżeli uda się się usunąć wszystkie wady w ofercie i jeszcze dzisiaj podpisać umowę, to natychmiast wyślemy pieniądze. Wina tego, że nie są one jeszcze na jego koncie, nie leży po stronie Funduszu .

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum