Bielsko-Biała: NFZ podzielił nocną opiekę między dwa szpitale, w tym pediatryczny

Autor: bielsko.info/Rynek Zdrowia • • 26 września 2017 12:00

Fundusz podzielił kontrakt na świadczenie świątecznej oraz nocnej opieki zdrowotnej na Szpital Wojewódzki i Szpital Pediatryczny. Każdy ze szpitali miał zapewnić opiekę dla połowy miasta - bez względu na wiek pacjentów. Placówki jednak doszły do porozumienia i mali pacjenci będą dalej przyjmowani w Szpitalu Pediatrycznym, a dorośli w Szpitalu Wojewódzkim.

Bielsko-Biała: NFZ podzielił nocną opiekę między dwa szpitale, w tym pediatryczny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przejęcie świątecznej oraz nocnej opieki medycznej przez szpitale wchodzące w skład tak zwanej sieci szpitali i dysponujące Izbą Przyjęć lub Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym to efekt obecnie obowiązujących przepisów prawa. W przypadku Bielska-Białej NFZ kontrakt na tę usługę podzielił między Szpital Wojewódzki, a Szpital Pediatryczny. Każdy z nich miał zapewnić opiekę nocną i świąteczną dla połowy miasta.

Jak przekonuje Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, pomysł Funduszu nie był najlepszym rozwiązanie, bo Szpital Pediatryczny nie zajmuje się leczeniem dorosłych pacjentów, a Szpital Wojewódzki nie leczy dzieci. Zaproponowano więc nocną i świąteczną opiekę medyczną dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Pediatrycznym i taką samą opiekę dla dorosłych w Szpitalu Wojewódzkim.

Od strony formalnej Szpital Pediatryczny będzie dla Szpitala Wojewódzkiego podwykonawcą części jego kontraktu na opiekę nocną i świąteczną, a Szpital Wojewódzki będzie podwykonawcą części kontraktu Szpitala Pediatrycznego. Śląski Oddział Wojewódzki NFZ przystał na tę propozycję.

Więcej: www.bielsko.info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze