×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bielski szpital miejski zawiesił przyjęcia, bo brakuje lekarzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia23 grudnia 2017 09:03

Na trzy miesiące zawiesiła działalność izba przyjęć Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Bezpośrednią przyczyną jest brak lekarzy - oświadczyła dyrekcja placówki.

Bielski szpital miejski zawiesił przyjęcia, bo brakuje lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"80 zł za godzinę pracy lekarza specjalisty okazało się być zbyt niską stawką, czego konsekwencją jest brak jakichkolwiek ofert lekarzy w konkursie ogłoszonym na dyżury lekarskie w izbie przyjęć" - podano w oświadczeniu dyrekcji opublikowane na stronie internetowej placówki w piątek (22 grudnia). Termin zgłoszeń na konkurs minął 21 grudnia.

Dyrekcja szpitala poinformowała, że w czwartek (28 grudnia) w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej dojdzie do spotkania z lekarzami. Dopiero po nim można będzie przekazać informacje o dostępności do świadczeń zdrowotnych po 1 stycznia.

Placówka poinformowała zarazem, że oddział położniczy w szpitalu ma pełną obsadę lekarską. Pacjentki będą przyjmowane także po 1 stycznia.

Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej tworzą trzy jednostki organizacyjne: centrum onkologii, szpital ogólny m.in. z neurologią, intensywną terapią, ginekologią, położnictwem, neonatologią, kardiologią i chirurgią ogólną, a także placówka z zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym i oddziałem medycyny paliatywnej. 

PAP - Marek Szafrański

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze