Bielsk Podlaski: zmiany w nocnych dyżurach aptek

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2014 11:57

Zmiany w nocnych dyżurach aptek wprowadzono w Bielsku Podlaskim od lutego. Uchwałę w tej sprawie podjęła rada powiatu na wniosek aptekarzy. Wcześniej każda z aptek dyżurowała kolejno przez tydzień. Obecnie dyżurują naprzemiennie.

Poprzednie rozwiązanie oznaczało, że apteka dyżurna była czynna non stop przez siedem dni, co stanowiło duże obciążenie. Aptekarze uważają, że pacjenci nie odczują zmiany: obecnie wystarczy pójść do najbliższej apteki, przeczytać informację i udać się pod wskazany adres - informuje Kurier Poranny.

Farmaceuci podkreślają, że samorząd obarcza ich obowiązkiem świadczenia dyżurów, ale nie idą za tym wynagrodzenia. Ponadto nocne dyżury aptek nie są dla nich korzystne finansowo. Jak informuje przedstawiciel Okręgowej Izby Aptekarskiej w Białymstoku, marża uzyskiwana w czasie dyżuru nie pokrywa wynagrodzenia dyżurującego farmaceuty.

Z uchwały radnych wynika, że na terenie powiatu bielskiego działa już 26 ogólnodostępnych aptek i punktów aptecznych, z czego aż połowa w Bielsku.

Więcej: http://www.poranny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum