Bielsk Podlaski: szpital przedłużył akredytację CMJ

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2013 09:05

SP ZOZ Szpital w Bielsku Podlaskim utrzymał na kolejne trzy lata akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Bielsk Podlaski: szpital przedłużył akredytację CMJ
To potwierdzenie spełniania przez bielski szpital wysokich standardów określonych przez CMJ.

Z danych centrum, będącego jednostką Ministerstwa Zdrowia, wynika, że obecnie jego certyfikat posiada ok. 120 szpitali w Polsce. Dla bielskiej placówki to przedłużenie dokumentu, którym już się legitymowała.

Szpital liczy, że dzięki zdobywanym akredytacjom będzie mógł uzyskać wyższą wycenę kontraktowanych usług medycznych. Niestety, jak na razie NFZ nie premiuje tego certyfikatu ale w najbliższych latach ma się to zmienić.  Zdobycie certyfikatu niesie bowiem za sobą także wydatki finansowe. 

Ponieważ dyrekcja szpitala docenia wysiłek własnej kadry wygospodarowała pieniądze na nagrody dla wszystkich pracowników.

W województwie podlaskim aktualny certyfikat akredytacji CMJwOZ mają: Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku (do 25.10.2014); SP ZOZ w Bielsku Podlaskim (do 28.05.2016); SP ZOZ w Hajnówce (do 3.03.2016); Specjalistyczny Psychiatryczny SP ZOZ w Suwałkach (do 7.12.2014).

Więcej: www.poranny.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum