Białystok: w UDSK będzie podstawowa opieka zdrowotna

Autor: wspolczesna.pl/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2017 11:43

W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku będzie podstawowa opieka zdrowotna. Przebudowa gabinetów po poradniach endokrynologicznej i diabetologicznej już trwa.

Białystok: w UDSK będzie podstawowa opieka zdrowotna
Białystok: w UDSK będzie podstawowa opieka zdrowotna. Fot. Archiwum

Jak wyjaśnia Eliza Bilewicz-Roszkowska, rzeczniczka UDSK w Białymstoku, pomysł prowadzenia własnej podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) wiąże się głównie z tym, że na nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy cały czas zgłaszają się pacjenci, którzy tak naprawdę wymagają pomocy właśnie POZ-u.

Szpital właśnie ogłosił, że poszukuje lekarzy - specjalistów medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych i pediatrii, którzy będą pracować w poradni medycyny rodzinnej. Chce zatrudnić dwóch-trzech lekarzy, a także pielęgniarki i położne POZ.

UDSK w Białymstoku liczy na to, że w kwietniu-maju uda się podpisać umowę z NFZ na te usługi i dzięki temu zyskać też dodatkowe pieniądze.

Agnieszka Olchin, związkowiec z UDSK, zwraca uwagę, że dzięki wprowadzeniu POZ najmłodsi pacjenci będą mieli w jednym miejscu skoordynowaną opiekę: od POZ przez specjalistów po opiekę szpitalną.

Czytaj: www.wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum