Białystok: ustawa śmieciowa zwiększy wydatki szpitali

Autor: wspolczesna.pl/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2013 18:12

Na nowej ustawie śmieciowej najbardziej stracą białostockie szpitale. W regionie są jednak placówki, które będą od lipca płacić za wywóz śmieci mniej - czytamy w "Gazecie Współczesnej".

Białystok: ustawa śmieciowa zwiększy wydatki szpitali

Nowa ustawa śmieciowa uderzy po kieszeni nie tylko wszystkich mieszkańców, ale i wielu instytucji. Trzy a nawet cztery razy więcej niż dotychczas za wywóz śmieci płacić będą białostockie szpitale. W skali roku to setki tysięcy zł, za które można by na przykład kupić nowy sprzęt.

Jak informuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, jeszcze do końca czerwca za śmieci będzie płacić około 13,5 tys. zł miesięcznie. Według nowych stawek, od lipca będzie to około 60 tys. zł.

Drożej będzie też w szpitalach przy ul. Warszawskiej (dawny gruźliczy) i Żurawiej (dawny zakaźny). - Ze wstępnych szacunków wynika, że u nas odbiór śmieci będzie droższy trzykrotnie - mówi Marek Chojnowski, dyrektor szpitala MSW w Białymstoku.

Z trzy- lub czterokrotnym wzrostem opłat liczą się i inne białostockie placówki. Np. szpital wojewódzki obecnie płaci 11,6 tys. zł miesięcznie za odbiór odpadów komunalnych. Od lipca, przy zadeklarowanej selektywnej zbiórce odpadów, która jest tańszą opcją, będzie to 42,2 tys. zł.

Więcej: www.wspolczesna.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum