Białystok: trwa spór na linii pielęgniarki - dyrekcja UDSK. Nadal bez porozumienia ws. wynagrodzeń

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2020 13:14

Kolejne rozmowy pomiędzy pielęgniarkami i dyrekcją Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku w sprawie podwyżek dla personelu medycznego zakończyły się fiaskiem. Dyskusje mają zostać wznowione w poniedziałek (10 lutego). W przypadku braku porozumienia pielęgniarki nie wykluczają strajku.

Białystok: trwa spór na linii pielęgniarki - dyrekcja UDSK. Nadal bez porozumienia ws. wynagrodzeń
Pielęgniarki nie wykluczają strajku Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pielęgniarki z UDSK domagają się wypłaty należnych im dodatków. Dyskusje w sprawie wynagrodzenia toczą się już od kilku miesięcy. Personel jest w sporze zbiorowym z dyrekcją - informuje Kurier Poranny.

Agnieszka Olchin, szefowa zakładowego związku zawodowego pielęgniarek wyjaśnia, że podczas ostatniego spotkania otrzymały one propozycję 100 zł podwyżki do pensji zasadniczej, jednak tylko na trzy miesiące. Pielęgniarki tę opcję odrzuciły. Są jednak otwarte na kompromis. Chociaż na początku domagały się po 200 zł podwyżki, obecnie zgodzą się na 135 zł do pensji zasadniczej, ale na stałe. Żądają też po 2 tysiące złotych brutto dla każdej pielęgniarki - miały stracić tę kwotę poprzez fakt niewypłacania im przez 16 miesięcy ministerialnych środków przeznaczonych na podwyżki. 

Olchin zapewnia, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, wystąpi o podpisanie protokołu rozbieżności, a także z prośbą do przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego o misję dobrej woli. Związkowcy z UDSK nie wykluczają również strajku.

Sytuacją w szpitalu zaniepokojone są władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, któremu podlega placówka. Apelują do obu stron o znalezienie kompromisu.

Więcej: poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum