Radio Białystok/Rynek Zdrowia | 10-02-2011 10:03

Białystok: szpital wojewódzki chce wyższych stawek na okulistyce

SP ZOZ Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku podpisał umowę na świadczenia na oddziale rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej. Nie zgodził się na warunki proponowane na okulistyce.

Na dwóch szpitalnych oddziałach neurologicznych leczona jest połowa pacjentów z Białostocczyzny. R ehabilitacja neurologiczna jest jedynym oddziałem w powiecie białostockim. Trafiają tu pacjenci szpitala w Choroszczy i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Nie doszło natomiast do porozumienia co do kontraktu na leczenie pacjentów na oddziale okulistyki. Dyrektor szpitala Sławomir Kosidło uważa, że szpital powiien otrzymać o prawie 700 tys. zł. więcej na realizację tych świadczeń niż w ubiegłym roku.

Dyrektor liczy na jak najszybsze wznowienie rozmów w sprawie kontraktu na okulistykę.

Tymczasem Adam Dębski, rzecznik Podlaskiego OW NFZ, podkreśla że 10 lutego upływa termin rozstrzygnięcia konkursu na leczenie pacjentów na tym oddziale na dotychczasowych zasadach. Rzecznik dodaje, że w przypadku niepodpisania umowy, proponowana suma pieniędzy na ten oddział może trafić do innych szpitali, a to oznaczaoby częściową zmianę profilu szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.

Więcej: www.radio.bialystok.pl