Białystok: przeprowadzka wojewódzkiej przychodni psychiatrycznej

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2010 14:30

Już od czerwca pacjenci Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego będą się leczyć w dużo lepszych warunkach.

To efekt przeprowadzki do o wiele bardziej zadbanego budynku, w którym nie tak dawno działała inna przychodnia. Przychodnię psychiatryczną wraz z dziennymi oddziałami prowadzi Szpital Psychiatryczny z Choroszczy. Tam z kolei ma powstać dom pobytu tymczasowego, dla osób które nie potrafią same wyjść z „zakrętów” życiowych.

Przy pomocy psychologów i psychiatrów chorzy mogliby wyleczyć się m.in. z różnego rodzaju uzależnień. Ośrodek ten miałaby prowadzić organizacja wyłoniona w konkursie. Koncepcję programu pomocowego opracował w ubiegłym roku Caritas Archidiecezji Białostockiej. Sprawę póki co analizują prawnicy. Budynek poszpitalny musiałby zostać odremontowany.

– Rada miejska wypowiedziała się na temat powstania takiego ośrodka w naszym mieście. Nie jesteśmy przeciwni, ale musimy zminimalizować jakiekolwiek złe czynniki jaki mogłyby się pojawić. Mam tu na myśli choćby mieszkania socjalne. Jeżeli będzie to dom pobytu tymczasowego, to nie mamy nic przeciwko. Byleby nie przekształciło się w pobyt stały, a to uruchamiałoby obowiązek meldunkowy. Wówczas nasza gmina byłaby znacząco obciążona dodatkowymi kosztami – wyjaśnia w rozmowie z naszym portalem, zastępca burmistrza Choroszczy Mirosław Zalewski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum