Białystok: powraca pytanie - szpital wojewódzki czy uniwersytecki?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2011 11:52

Pomysł, aby Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zarządzał Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym, co jakiś czas powraca jak bumerang.

Białystok: powraca pytanie - szpital wojewódzki czy uniwersytecki?

We wrześniu ubiegłego roku list intencyjny w tej sprawie napisał rektor uczelni. Zaadresował go do marszałka województwa podlaskiego.

Wówczas zarówno Jarosław Dworzański, marszałek województwa, jak i zarząd byli przeciwni przekazaniu szpitala pod kuratelę uniwersytetu. Teraz sytuacja niespodziewanie się zmieniła. Tym razem to Jarosław Dworzański wysłał list do rektora z pytaniem, czy chce przejąć szpital zakaźny – pisze Gazeta Wyborcza.

Wszystko wskazuje na to, że uniwersytet odpowie twierdząco na pytanie marszałka. Jednak zdaniem Henryka Misiewicza, dyrektora szpitala marszałkowskiego, propozycja zmiany organu założycielskiego nie jest dobra dla placówki. Podkreśla, iż szpital jest remontowany, nie ma długów i przejęcie go przez uczelnię byłby „skokiem na kasę” .

Cezary Cieślukowski, wicemarszałek województwa podlaskiego odpowiedzialny za służbę zdrowia, twierdzi że sprawa przekazania szpitala pozostaje otwarta, ale i nie przesądzona.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum