Białystok: porodówka przygotowuje się do przeprowadzki

Autor: poranny.pl/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2016 10:15

Oddział ginekologiczno-położniczy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku przeprowadza się w dniach 16-22 stycznia z ul. Warszawskiej do nowej siedziby przy ul. Skłodowskiej. Inne białostockie lecznice alarmują, że będą w tym czasie problemy z przyjęciem pacjentek.

Białystok: porodówka przygotowuje się do przeprowadzki
Przeprowadzkę zaplanowano w styczniu Fot. Archiwum

Uniwersytecki Szpital Kliniczny i Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Arciszewscy wskazują, że dla dodatkowych pacjentek nie mają miejsca. USK jest w trakcie reorganizacji: oddział położnictwa w tej placówce działa w tymczasowej lokalizacji, ma 15 łóżek. W Poliklinice Arciszewscy łóżek jest w sumie 18 - informuje Kurier Poranny.

 W budynku, do którego przeniesie się ginekologia i położnictwo WSzZ, są cztery sale porodowe, sala do cesarskich cięć, dwie nowocześnie wyposażone sale operacyjne, dwu- lub trzyosobowe sale dla pacjentek. Na parterze ulokowano poradnie, na pierwszym piętrze - oddział położniczy, na drugim i trzecim - neonatologię, na czwartym - ginekologię z blokiem operacyjnym.

Na wyposażenie porodówki i części ginekologii szpital otrzymał 1,6 mln zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Więcej: www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum