Białystok: po kontroli CBA waży się los dyrektor szpitala wojewódzkiego

Autor: KL,Gazeta Wyborcza/rynek Zdrowia • • 13 listopada 2013 12:14

Zarząd Województwa Podlaskiego prawdopodobnie w tym tygodniu zdecyduje czy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku straci swoje stanowisko. Decyzja samorządu w tej sprawie ma związek z kontrolą CBA w lecznicy.

Białystok: po kontroli CBA waży się los dyrektor szpitala wojewódzkiego

Jak już podawaliśmy, Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku ujawniła nieprawidłowości przy przetargu na zakup sprzętu do bloku operacyjnego, niedawno oddanego do użytku.

CBA badało procedury przetargowe dotyczące bloku operacyjnego, który został oddany do użytku niespełna dwa tygodnie temu. A konkretnie chodziło o zakup sprzętu i wyposażenia o przybliżonej wartości 15 milionów złotych.

Kontrolerzy CBA, jak ustaliła Gazeta Wyborcza, doszukali się naruszenia przepisów dotyczących zamówień publicznych. Ich zdaniem opis zamówienia był tak sporządzony, że przetarg mogła wygrać tylko firma Drager Sp. z o.o. Zarazem była to jednak jedyna firma, jaka stanęła do przetargu.

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zarząd województwa nie podjął jeszcze decyzji o odwołaniu dyrektor Urszuli Łapińskiej, rozpoczął jedynie decyzję o wszczęciu procedury odwoławczej.

Przeciwko odwołaniu dyrektor opowiedziała się Rada Społeczna Szpitala.  

- Zarząd czeka obecnie na pisemna opinie Rady Społecznej szpitala i cały czas prowadzi rozmowy z panią dyrektor. Ostateczna decyzja w tej sprawie, prawdopodobnie zostanie podjęta w tym tygodniu - dodaje Arter.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum