×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: pikieta pracowników szpitala w Grajewie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia21 października 2010 13:03

Około 100 pracowników szpitala w Grajewie manifestowało przed siedzibą podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku przeciwko – jak mówią – nierównemu traktowaniu ich placówki przez Fundusz.

Białystok: pikieta pracowników szpitala w Grajewie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Protestujący trzymali transparenty z hasłami: „Stop z dyskryminacją szpitala w Grajewie”, „Oddajcie pieniądze za leczenie!!!”, „NFZ ‒ zagrożenie dla pacjenta”.

Manifestację zorganizowały związki zawodowe działające w grajewskim szpitalu. Protestujący mówią, że NFZ „nęka” szpital długotrwałymi kontrolami i nakłada wysokie kary finansowe dlatego, że szpital pozwał NFZ do sądu, domagając się wypłaty 1,4 mln zł za wykonane w 2009 roku ponad limity świadczenia medyczne. 

NFZ właśnie zakończył kontrole w szpitalu w Grajewie. Fundusz zakwestionował jedną trzecią z ponad 2,2 tys. skontrolowanych świadczeń za 2009 rok. 

Zarzuca szpitalowi m.in., że wielu pacjentów zamiast w szpitalu mogło mieć takie same świadczenia wykonane w ambulatorium. 

NFZ domaga się, by szpital zapłacił łącznie około 800 tys. zł. Ponad 464,8 tys. z tej kwoty, to zwrot za świadczenia nienależnie opłacone, a pozostałe ponad 332,5 tys. zł to kara umowna. Dyrekcja grajewskiego szpitala zapowiedziała odwołania od tej decyzji i dochodzenie swoich racji na drodze sądowej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze