Białystok: pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego chcą wyższej pensji

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2014 09:57

400 zł podwyżek domagają się pielęgniarki i położne z SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Urząd marszałkowski przyjrzy się sprawie.

Według tej grupy zawodowej to ostatni moment, aby pielęgniarki i położne jeszcze w szpitalu zatrzymać. W regionie powstają nowe placówki, które płacą tej grupie zawodowej wyższe pensje. Dlatego domagają się 400 zł podwyżek na etat. Rozmowy z dyrekcją są w toku. Na razie bez efektu. 

Pielęgniarki czekają na spotkanie z marszałkiem i pomoc szpitalowi z jego strony. Zdają sobie sprawę z tego, że szpital ma 100 mln zł długu. Tymczasem, aby zrealizować postulat pielęgniarek, szpital musiałby rocznie dysponować dodatkowa kwotą ok. 5 mln zł.

Karol Pilecki, członek zarządu województwa podlaskiego, odpowiedzialny za ochronę zdrowia przyznaje wypowiadając się dla Kuriera Porannego, że władzom województwa zależy, aby pracownicy nie zarabiali gorzej niż w innych szpitalach.

Marszałek obiecuje, że jak tylko gotowe będą wszelkie analizy, spotka się z załogą szpitala i przedstawi propozycje. Zarząd wojewódzki nie przewiduje jednak podwyżek dla wszystkich w równej wysokości, chce za to wynagradzać pracowników za ich pracę, tam gdzie są wyniki.

Więcej: www.poranny.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum