Białystok: pielęgniarki z UDSK bez podwyżek za staż pracy

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2020 09:17

Pielęgniarki z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku domagają się wypłaty podwyżek za staż pracy. O pomoc w tej sprawie poprosiły prof. Adama Krętowskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

Białystok: pielęgniarki z UDSK bez podwyżek za staż pracy
Pielęgniarki zwróciły się z prośbą o interwencję do rektora UMB Fot. Archiwum

Dotychczas każdy pracownik podnoszący swoje kwalifikacje miał zagwarantowaną podwyżkę - było to średnio co pięć lat ok. 100 zł. więcej do każdej miesięcznej wypłaty. Stawki rosły wraz ze stażem. Obecnie dyrekcja placówki odmawia jednak wypłaty tych świadczeń - informuje Kurier Poranny.

Pielęgniarki zwróciły się z prośbą o interwencję do rektora UMB, ten stanął jednak po stronie władz szpitala argumentując, że sytuacja finansowa lecznicy jest niepewna.

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny ubiegły rok zakończył ze stratą przekraczającą 7 mln zł, a w tym roku stan jego finansów pogorszyła pandemia COVID-19. NFZ zwiększył wprawdzie kwotę na leczenie pacjentów zakażonych koronawirusem, ale jednocześnie w maju i czerwcu zmniejszył ryczałt przyznany placówce.

Rektor wskazuje, że średnie wynagrodzenie w grupie pielęgniarek, z wyższym wykształceniem magisterskim przekracza w UDSK poziom 7 tys. zł brutto, a wypłata podwyżek z tzw. siatki płac mogłaby wpłynąć znacząco na i tak trudną sytuację finansową placówki.

Więcej: poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum