Białystok: obniżki pensji po połączeniu szpitali

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2013 20:32

Pracownicy szpitali - zakaźnego i gruźliczego - przyłączonych do szpitala klinicznego właśnie otrzymują wypowiedzenia i nowe warunki płacowe. Większość czekają obniżki pensji.

Białystok: obniżki pensji po połączeniu szpitali

Pracownicy twierdzą, że nie są zdecydowani jaką decyzje podjąć, czy przyjąć nowe warunki pracy, czy może rozpocząć strajk.

Ich rozgoryczenie wynika z tego, że oba szpitale zostały w lutym formalnie połączone z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym. Ten przejął obie placówki na mocy uchwały Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Dyrektor USK Bogusław Poniatowski już pierwszego dnia zapowiedział oficjalnie, że pensje we wszystkich placówkach mają być zrównane do jednego poziomu - tego najniższego, jaki jest w szpitalu klinicznym - przypomina Gazeta Wyborcza.

Już wiadomo, że w szpitalu zakaźnym pielęgniarkom pensje zostaną obniżone średnio o 10 proc. Jeżeli chodzi o lekarzy ordynatorów, to dostaną oni o 6-8 proc. mniej. Nie będzie umów-zleceń, tak jak do tej pory. Kto będzie chciał pracować, będzie musiał podpisać umowę o pracę.

Jak podaje GW nie wszystkim pensje będą obniżane. 77 osobom wynagrodzenie zostanie jednak podniesione. Najwięcej stracą ci, którzy pełnili kierownicze stanowiska, szefowie działów. Ale, jak twierdzi dyrekcja USK, naprawdę cały czas ich pensje będą wysokie, mimo że stracą dodatki -

Więcej: bialystok.gazeta.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum