Białystok: niewykorzystany potencjał rehabilitacji w USK

Autor: JJ, Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2011 12:04

Rehabilitacja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku jest jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych w całym województwie. Problem w tym, że z jej usług może korzystać niewielu pacjentów.

Białystok: niewykorzystany potencjał rehabilitacji w USK
Według dyrekcji USK specjaliści rehabilitacji w tym szpitalu wykorzystywani są obecnie z w zaledwie 10 procentach. Kontrakt z NFZ, który obowiązuje na lata 2009-2011, pozwala na rehabilitowanie zaledwie pięciu osób w miesiącu, mimo ogromnego zapotrzebowania na tego typu usługi.

Adam Dębski, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ, przyznaje, że Fundusz zdaje sobie sprawę z obecnych możliwości i potencjału kliniki: - Obecnie nadal obowiązuje ilość zakontraktowanych w zakresie rehabilitacji usług. Decyzja o ewentualnym zwiększeniu kontraktu w tym zakresie jeszcze nie zapadła.

- Szpital obowiązuje trzyletnia umowa, która kończy się w tym roku. Jesienią będziemy ogłaszać nowe konkursy, w tym także na rehabilitację i jest szansa, aby USK pozyskał większy kontrakt - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Adam Dębski. - Wszystko zależy od oferty jaką złoży.

Rzecznik przypomina, że w poprzednim konkursie USK proponowało najdroższe świadczenia spośród wszystkich, które napłynęły na konkurs i tym samym szpital znalazł się na samym dole rankingu. Stąd USK otrzymało propozycję kontraktu tylko na tę ilość świadczeń, która pozostała, po wykorzystaniu całej puli przez świadczeniodawców, którzy byli wyżej w rankingu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum