Białystok: niepewna przyszłość SOR-u, aż 29 lekarzy złożyło wypowiedzenia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2020 12:51

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, aż 29 lekarzy z SOR-u złożyło wypowiedzenia z pracy. O zajściu dyrekcja lecznicy powiadomiła niezwłocznie NFZ. Jednocześnie trwają rozmowy z pracownikami.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonowanie oddziału ratunkowego, przynajmniej na razie, nie jest zagrożone. Lekarzy obowiązuje bowiem miesięczny termin wypowiedzenia.

Powodem wypowiedzenia umów o pracę nie są tylko zbyt niskie zarobki. To tylko jeden z wielu problemów. Lekarze zatrudnieni na SOR twierdzą, że są przeciążeni pracą, uskarżają się na warunki panujące na oddziale i złą organizację pracy - pisze Gazeta Wyborcza.

Lekarze i pielęgniarki domagają się zwiększenia stanu zatrudnienia. Twierdzą, że przy takim obciążeniu jaki jest na białostockim SOR personelu jest za mało. Jeden lekarz ma pod opieką zbyt dużą liczbę pacjentów, dodatkowo na oddziale brakuje internistów, którzy mogliby diagnozować pacjentów i decydować o tym, jaki rodzaj pomocy jest danemu choremu potrzebny. To usprawniłoby pracę i odciążyło innych specjalistów.

Rzeczniczka szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk uspokaja, że obecnie trwają negocjacje, a praca Szpitalnego Oddziału Ratunkowego odbywa się bez zakłóceń.

Więcej: bialystok.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum