Białystok: nieistniejąca poradnia ma kontrakt z NFZ?

Autor: JJ, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2012 13:17

Nowoczesne Centrum Medyczne Laser Sp. z o.o., mieszczące się przy ul. Antoniukowskiej 11 w Białymstoku figuruje w wykazie placówek medycznych, które podpisały kontrakt z NFZ na rok 2012. Problem w tym, że takiej poradni nie ma...

Faktycznie w budynku przy ul. Antoniukowskiej mieści się kilka poradni - ginekologiczne, rehabilitacyjne, centrum diagnostyczne, ale o Nowoczesnym Centrum Medycznym Laser nikt nie słyszał. Telefonu, którego numer portal rynekzdrowia.pl znalazł na wizytówce NCM Laser w katalogu e-podlasie.pl nikt nie odbiera.

- Nowoczesne Centrum Medyczne Laser jest jednym z kilku wybranych w konkursie świadczeniodawców, na podstawie złożonej oferty. Na podstawie tych dokumentów był on przygotowany do wykonywania świadczeń. Na razie mogę tylko powiedzieć, że w ubiegłym tygodniu rozpoczęła się tam kontrola, której wyników jeszcze nie znam - stwierdza w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Adam Dębski, rzecznik podlaskiego oddziału Funduszu.

- Jeżeli ta kontrola wykaże, że ten świadczeniodawca nie był gotowy do udzielania świadczeń w momencie wejścia w życie umowy, czyli podał nieprawdziwe informacje w dokumentach złożonych na konkurs, to taka umowa zostanie rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym - dodaje Dębski.

W ubiegłym tygodniu, na skutek różnych informacji jakie napływają do oddziału Funduszu, wszczęto kilka kontroli, w różnych miejscowościach na terenie województwa, które mają sprawdzić rzetelność informacji podanych przez świadczeniodawców w dokumentach konkursowych.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum