Białystok: kardiologia inwazyjna bez kontraktu

Autor: LJ/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2010 16:51

W kwietniu w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Śniadeckiego w Białymstoku otwarta została pracownia kardiologii inwazyjnej. Jednostka nadal pozostaje bez kontraktu.

Wyposażenie kardiologii inwazyjnej kosztowało ponad 4 mln zł. Sam angiograf to koszt rzędu 2,4 mln zł, z czego 10 procent to wkład własny. Pozostała część pochodziła z funduszy unijnych.

Szpital liczył na pieniądze z kontraktu z NFZ za świadczenie procedur ratujących życie. Nadal jednak nie udaje się zawrzeć kontraktu z płatnikiem.

– Z naszej wiedzy wynika, że lecznica nie spełnia wymogów kadrowych, nie ma też stosownych wpisów do rejestru wojewody – informuje portal rynekzdrowia.pl Małgorzata Jopich z sekcji promocji i informacji Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Szpital planuje zatrudnienie na oddziale wystarczającej liczby specjalistow, będzie się też starał o kontrakt od lipca.

– Trzeba tu przypomnieć, że świadczeniodawca ma umowę w zakresie kardiologii, zatem nie mógłby się ubiegać o nowy kontrakt bez jej uprzedniego wypowiedzenia – dodaje Małgorzata Jopich.

Jej zdaniem, świadczenia w tym zakresie są obecnie ilościowo odpowiednio zabezpieczone na obszarze województwa. Jedynym problemem pozostaje ich lokalizacja: białą plamą pod względem odległości do najbliższego świadczeniodawcy pozostaje południowa część Podlasia.

W zakresie kardiologii inwazyjnej POW NFZ ma obecnie zawarte umowy ze świadczeniodawcami w Augustowie (Procardia), Białymstoku (Uniwersytecki Szpital Kliniczny) oraz Łomży (Szpital Wojewódzki).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum