Białystok: dyrektor szpitala wojewódzkiego pozostaje na stanowisku

Autor: RZ, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 listopada 2013 20:13

Zarząd województwa podlaskiego zdecydował, że Urszula Łapińska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku pozostanie na swoim stanowisku do momentu prawomocnych rozstrzygnięć w sprawie przetargów na wyposażenie bloku operacyjnego - informuje Gazeta Wyborcza.

Samorząd podjął decyzję o sfinansowaniu wyposażenia bloku operacyjnego szpitala z budżetu województwa poprzez dotację celową. Środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, uprzednio przeznaczone na ten cel, wrócą do programu i zostaną rozdysponowane wśród innych szpitali w województwie zgodnie z obowiązującą procedurą.

Swoją decyzję samorząd tłumaczy faktem, że dyrekcja szpitala podjęła ścisłą współpracę z zarządem województwa. Ponadto na polecenie marszałka województwa podlaskiego w szpitalu zostanie przeprowadzony audyt w zakresie przestrzegania prawa zamówień publicznych.

Jak już podawaliśmy, kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku ujawniła nieprawidłowości przy przetargu na zakup sprzętu do bloku operacyjnego, niedawno oddanego do użytku. CBA badało procedury przetargowe dotyczące bloku operacyjnego, który został oddany do użytku niespełna dwa tygodnie temu. Chodziło o zakup sprzętu i wyposażenia o przybliżonej wartości 15 milionów złotych.

Kontrolerzy CBA doszukali się naruszenia przepisów dotyczących zamówień publicznych. Ich zdaniem opis zamówienia był tak sporządzony, że przetarg mogła wygrać tylko firma Dräger. Zarazem była to jedyna firma, która stanęła do przetargu.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum