Białystok: dyrektor nagrodzony, personel bez podwyżek

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2015 10:11

Rada społeczna USD w Białymstoku złożyła do rektora Uniwersytetu Medycznego wniosek o 30 tys. zł nagrody dla dyrektora szpitala. Pracownicy od pięciu nie mieli podwyżek.

Białystok: dyrektor nagrodzony, personel bez podwyżek

Jak pisze Kurier Poranny, rektor Uniwersytetu Medycznego, któremu podlega Uniwersytecki  Dziecięcy Szpital Kliniczny, postanowił przychylić się do wniosku rady o nagrodę dla dyrektora. Rektor zadecyduje o wielkości nagrody, ale prawdopodobnie będzie taka, jak wnioskowana, czyli w wysokości trzymiesięcznych poborów dyrektora (ok. 30 tys. zł).

- Dyrektor jako jeden z nielicznych dyrektorów szpitali klinicznych w Polsce, mimo kłopotów i zawirowań w służbie zdrowia, zakończył ub. rok na plusie - tłumaczy prof. Anna Andrzejewska, przewodnicząca Rady. - To jego duża zasługa.

Dziennik przypomina, że wszystkie zakładowe związki zawodowe poza lekarskimi są w sporze zbiorowym z dyrektorem szpitala. Domagają się 20 proc. podwyżek płac, dotychczasowe mediacje zakończyły się fiaskiem. 12 maja pracownicy przeprowadzili strajk ostrzegawczy, niewykluczone są kolejne akcje.

Pracownicy zauważają, że dyrektor dostaje nagrody za efektywne zarządzanie kosztami, czyli za to, że pracownicy od 2009 r. nie otrzymują podwyżek; za rok 2014 nie było też i premii.

Więcej: www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum