Białystok: dyrektor USK zapowiada nagrody i wzrost wynagrodzeń

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2017 12:40

Uniwersytecki Szpital Kliniczny rok 2015 szpital zamknął stratą 15 mln zł, a rok 2016 szpital stratą już tylko 0,9 mln zł. (…) jest poprawa finansowa. Efektywność pracy wzrosła, dlatego podjąłem decyzję o wypłacie nagród za 2016 rok - mówi Marek Karp, dyrektor USK w Białymstoku.

Białystok: dyrektor USK zapowiada nagrody i wzrost wynagrodzeń
Wszystkie grupy zawodowe w tym szpitalu muszą być podwyżką. Jednak nie wszyscy na raz, każdy musi swoje odczekać - mówi dyrektor USK.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, Marek Karp stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego objął miesiąc temu, wcześniej od września pełnił pan te obowiązki, a przez lata pracował pan jako zastępca dyrektora do spraw administracyjno-finansowych.

Na łamach Gazety szef szpitala wyjaśnia, że program naprawczy lecznicy zakłada regulacje wynagrodzeń.

- Nie mówię o podwyżkach, bo to zawsze będzie rozumiane - wszystkim, w równej proporcji. A to jest błędne założenie, bo ja pieniędzy nie rozdaję, tylko stwarzam warunki, by ktoś się odnalazł w mechanizmie i jeśli zasłuży swoją pracą, to będzie lepiej wynagradzany. Są pewne mechanizmy, które są teraz w trakcie uzgadniania ze związkami zawodowymi. Wszystkie grupy zawodowe w tym szpitalu muszą być objęte regulacją wynagrodzeń, czyli mówiąc kolokwialnie podwyżką. Jednak nie wszyscy na raz, każdy musi swoje odczekać - mówi dyrektor Marek Karp.

Dodaje, że opracował siatkę relacji wzajemnego wynagrodzenia na stanowiskach od pielęgniarki, po lekarza, przez pion techniczny i pracownika gospodarczego.

Uważa, że w pierwszej kolejności na lepsze wynagrodzenie może liczyć grupa lekarzy specjalistów, którzy mają niskie wynagrodzenia. Drugą grupą będą technicy diagności i radiolodzy.

- (…) o nich nikt nie walczy, nie pamięta, ta grupa nie ma takiej reprezentacji, jak pielęgniarki - wskazuje szef USK.

Więcej: www.bialystok.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum