Białystok: USK odsyła rodzące do innego szpitala, bo położne są na zwolnieniach

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2019 09:30

40 położnych z bloku porodowego, z kliniki perinatologii i kliniki neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku jest na zwolnieniach lekarskich. Z tego powodu część rodzących odsyłanych jest do innych placówek.

Białystok: USK odsyła rodzące do innego szpitala, bo położne są na zwolnieniach

Szpital wyjaśnia, że w związku z nieobecnością aż tylu pielęgniarek (na 125 wszystkich położnych z bloku porodowego, z kliniki perinatologii i kliniki neonatologii) nie ma możliwości zapewnienia dostatecznej opieki wszystkim zgłaszającym się ciężarnym. Dla bezpieczeństwa ich i niemowląt część matek jest odsyłana do innej placówki w mieście.

USK zapewnia, że odesłane pacjentki zostały skierowane do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego  w Białymstoku, co wcześniej zostało ustalone z lecznicą. 

Jak mówi się nieoficjalnie, nagłe zachorowania tak dużej grupy położnych ma związek z walką tych pracownic USK o podwyżki. Kilka razy były już w tej sprawie u dyrektora szpitala - odzewu nie było. Chodzi im przede wszystkim o Program Koordynowanej Opieki nad Kobietą Ciężarną, w którym szpital uczestniczy od dwóch lat. Szpital dostaje na to dodatkowe pieniądze. Według ich informacji dodatkowe pieniądze dostają również lekarze. One - nie.

Więcej: poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum