×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białogard: radni pomogą szpitalowi, ale nie prywatnej spółce

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia07 grudnia 2017 10:12

Radni z Białogardu zdecydowali, że pomogą finansowo Szpitalowi Powiatowemu w Białogardzie, ale dopiero, gdy nie będzie on dzierżawione przez prywatny podmiot - donosi Głos Koszaliński.

Białogard: radni pomogą szpitalowi, ale nie prywatnej spółce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital Powiatowy w Białogardzie (Zachodniopomorskie) obecnie prowadzony jest przez spółkę Centrum Dializa, która przejęła go na początku 2016 roku z powodu ogromnego zadłużenia. 

Sytuacja ekonomiczna placówki pod nowymi rządami nadal jednak nie napawa optymizmem - dochodzi do przerw w pracy niektórych oddziałów szpitala. W efekcie zaczły się pojawiać głosy o potrzebie interwencji lokalnych władz. W odpowiedzi na nie miejscy rajcy podjęli uchwałę wskazującą, że pomogą, ale nie prywatnej spółce zarządzającej szpitalem.

Jak czytamy w stanowisku rady, udzielona pomoc finansowa dla prywatnego podmiotu, a takim jest Centrum Dializa Sp. z o.o. z Sosnowca, jest działaniem nieracjonalnym. Analogicznie tyczy się to Spółki Regionalne Centrum Medyczne Sp. z o.o. w Białogardzie, której udziałowcem jest powiat białogardzki, a której działania obecnie są nietransparentne i niezrozumiałe. W naszej ocenie Rada Miasta na dzień dzisiejszy nie ma żadnego wpływu na decyzje podejmowane przez tę Spółki - czytamy w uchwale. 

Więcej: www.gk24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze