Białogard: prywatna spółka chce oddać szpital samorządowi

Autor: gk24.pl/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2019 14:00

Do spółki Regionalne Centrum Medyczne w Białogardzie, należącej do powiatu białogardzkiego, wpłynęło oficjalne pismo ze spółki Centrum Dializa z Sosnowca, z którego wynika, że ta ostatnia chce rozwiązać umowę dzierżawy szpitala w Białogardzie. Proponuje drogę polubowną, za porozumieniem stron.

Białogard: prywatna spółka chce oddać szpital samorządowi
Spółka proponuje drogę polubowną, za porozumieniem stron Fot. Archiwum

O piśmie poinformował starosta białogardzki Piotr Pakuszto. Ujawnił, że dzierżawca, czyli spółka Centrum Dializa, chce rozwiązać już po trzech latach zawartą na 30 lat umowę, ponieważ „nie ma akceptacji społeczeństwa oraz panuje zła ocena działalności prowadzonego przez nią szpitala przez lokalne środowiska” - informuje Głos Koszaliński.

Jak przyznał starosta, powrót szpitala do spółki powiatowej był oczekiwany, ale ten proces wymaga rzetelności i transparentności. Chodzi o doprowadzenie do efektywnego przejęcia szpitala bez narażania powiatu na zbędne koszty, a mieszkańców na brak dostępności do świadczeń medycznych.

"Pragnę zapewnić, iż działalność Szpitala Powiatowego w Białogardzie nie jest zagrożona" - napisał  starosta. Zapewnił, że do 6 czerwca znane będą szczegóły przejęcia szpitala.

Więcej: gk24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum