Białogard: prezes firmy obwinia lekarzy za zamknięcie interny w szpitalu

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2020 11:25

Oddział chorób wewnętrznych w Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie został zamknięty z dniem 21 stycznia br. Prezes RCM - spółki samorządowej, należącej do Starostwa Powiatowego w Białogardzie, Zygmunt Baś za zaistniały stan rzeczy obwinia lekarzy i zapowiada podjęcie wobec nich kroków prawnych.

Fot. Archiwum

Jak wyjaśnia Baś o konieczności czasowego zamknięcia oddziału poinformował wojewodę. Zaznaczył też, że oddział został zamknięty na miesiąc, ponieważ prawdopodobnie już 20 lutego przyjdą do szpitala nowi lekarze z odpowiednimi kwalifikacjami - podaje Głos Koszaliński.

Decyzja o zamknięciu oddziału była spodziewana już od tygodnia. Ordynator i lekarz z oddziału zapowiadali, że odejdą, bo według nich warunki w szpitalu, przede wszystkim na ich oddziale, nie spełniają wymagań.

- Owszem, zgłaszali pewne nieprawidłowości, ale wszystko im wyjaśniłem - odpowiada prezes Baś. - Mamy umowy na transport specjalistyczny, jest umowa na transport międzyszpitalny, jest też zatrudniona odpowiednia liczba pielęgniarek. A te przede wszystkim sprawy zgłaszali lekarze. Dlatego dziwię się, że odeszli - mówi jeszcze prezes.

Lekarze składając wypowiedzenie, chcieli odejść z dnia na dzień dlatego też wystąpili do prezesa Basia o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Prezes nie wyraził zgody na takie rozwiązanie umowy twierdząc, że obowiązuje ich trzymiesięczny okres wypowiedzenia pracy. Lekarze mimo wszystko odeszli, dlatego też prezes Baś zapowiedział, że zgłosi sprawę do izby lekarskiej oraz do prokuratury. Uważa, że lekarze odchodząc z dnia na dzień narazili zdrowie i życie pacjentów.

Więcej: gk24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum