Białobrzegi: dwie przychodnie będą działać w ramach jednej spółki

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 05 października 2017 12:50

W Białobrzegach powstaje spółka Samorządowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Zostanie ona utworzona z połączenia Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej podlegającego Starostwu Powiatowemu oraz Miejsko - Gminnego Zakładu.

Białobrzegi: dwie przychodnie będą działać w ramach jednej spółki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Połączenie ma pozwolić na bardziej racjonalne gospodarowanie pieniędzmi. Niewykluczone, że spółka zacznie działać już od 2018 r. Zależy to od terminu rejestracji nowego podmiotu. Połączenie i powołanie spółki nie oznacza komercjalizacji zakładów opieki zdrowotnej. Oba samorządy po połowie będą właścicielami nowego zakładu.

W nowej placówce będzie jedna rejestracja i jedna rehabilitacja. Pacjenci będą też korzystać z porad wszystkich lekarzy zatrudnionych w obu dotychczasowych placówkach. W planach nie ma zwolnienia pracowników a wręcz zatrudnienie dodatkowych lekarzy.

Kontrakty z NFZ automatycznie przejdą na nowy podmiot. Kontrolę nad nową spółką będzie sprawowała rada nadzorcza. Zgodnie z przepisami powołany będzie też prezes spółki, ma nim być Magdalena Sieczak, aktualna dyrektor powiatowego ZOZ-u. 

Więcej: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum