Biała Podlaska: także tam szpital otrzyma dodatkowe pieniądze m.in. na endoprotezowanie

Autor: Słowo Podlasia/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2018 11:49

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej otrzyma od Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dodatkowe środki finansowe. Prawie 400 tys. zł trafi na zabiegi zaćmy, a ponad 200 tys. zł na zabiegi endoprotez.

Fot. archiwum

NFZ przeznaczył na ten cel 7,4 mln złotych z rezerwy ogólnej. Do szpitali z całego województwa lubelskiego trafi 2,4 mln zł na leczenie zaćmy oraz 5 mln na operacje wymiany stawów kolanowego i biodrowego. 

Dodatkowe środki finansowe to szansa dla chorych, którzy oczekują na wymianę uszkodzonych stawów.

W szpitalu w Białej Podlaskiej kolejki do tego typu zabiegów są stosunkowo krótkie i wynoszą w zależności od stanu pacjenta od 20 dni przy stanie poważnym, do pół roku przy stanie stabilnym.

Teraz dzięki dodatkowemu finansowaniu kolejki jeszcze bardziej się skrócą a pacjenci będą mogli w szybkim czasie skorzystać ze świadczenia medycznego.

Jak już pisaliśmy, Narodowy Fundusz Zdrowia uzyskał akceptację Ministerstwa Zdrowia w sprawie zmian planu finansowego, które zwiększają nakłady w kraju na leczenie pacjentów w sumie o 1, 5 mld zł.

Pieniądze, które pochodzą głównie ze zwiększonego wpływu składki są dzielone pomiędzy oddziałami wojewódzkimi NFZ na podstawie algorytmu.

Według szacunków dodatkowe środki w kwocie 180 mln zł pozwolą na wykonanie w kraju ok. 24 876 zabiegów usunięcia zaćmy i ok. 8 000 operacji endoprotezoplastyki stawu biodrowego lub kolanowego.

Więcej: www.slowopodlasia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum