Biała Podlaska: po 15 latach nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora szpitala

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2019 09:33

We wtorek (29 maja) na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Dariusz Oleński ogłosił, że po 15 latach odchodzi ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej (Lubelskie).

Biała Podlaska: po 15 latach nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora szpitala
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podkreślał Dariusz Oleński, decyzja o rezygnacji jest jego całkowicie autonomiczną decyzją, która nie jest wynikiem żadnych nacisków, ani też propozycji zawodowych. Jak mówił, chce dalej pracować w tym szpitalu, ale na innym stanowisku, by móc dokończyć projekty, które zaczął. Formalną rezygnację ze stanowiska ma złożyć w pierwszych dniach czerwca.

Wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski podkreślał, że wiedza i doświadczenie dotychczasowego dyrektora mogłaby zostać wykorzystana na stanowisku zastępcy dyrektora lub np. na stanowisku doradcy marszałka lub głównego eksperta w powołanej radzie społecznej ds. ochrony zdrowia, która ma naprawić sytuację w szpitalach w województwie. Ostateczna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

O rezygnacji dyrektora mówiło się już nieoficjalnie w ubiegłym tygodniu, ale rzecznik bialskiego szpitala zaprzeczała tym pogłoskom. Obecnie zastępcą dyrektora szpitala od marca jest Adam Chodziński, wcześniej zastępca byłego prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka (PiS). W kuluarach mówi się, że to on jest typowany na nowego dyrektora placówki.

Szpital w Białej Podlaskiej jest ewenementem - od 2005 roku utrzymuje dodatni wynik finansowy. Według danych z UM, roczne przychody ze sprzedaży wzrosły w tym czasie z 47 do 167 mln zł w 2018 roku. Dzięki wypracowanym zyskom, szpital zniwelował stratę wynoszącą w 2005 roku 29,4 mln zł i w 2018 roku odnotował zysk z lat ubiegłych wynoszący 27,07 mln zł.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum