Biała Podlaska: RPO czeka na wyjaśnienia dyrektora szpitala ws. dr Riada Haidara

Autor: RPO, RZ/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2020 09:41

Ponad dwa tysiące osób podpisało się pod petycją, w której domagają się przywrócenia Riada Haidara na stanowisko ordynatora oddziału neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Chcą też dymisji dyrektora lecznicy Adama Chodzińskiego. Ponadto o wyjaśnienia w tej sprawie zwrócił się 31 grudnia do Chodzińskiego Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Na zdj. Riad Haidar, lekarz neonatolog, polityk i społecznik. Fot. fb.com/RiadHaidar.lekarz

Co doprowadziło do tego, że szpital traci cenionego specjalistę? - pyta RPO w oficjalnym piśmie do dyrektora szpitala.

Dr Haidar przez 30 lat z sukcesem kierował oddziałem, jest renomowanym specjalistą w tej dziedzinie medycyny. Z informacji medialnych wynika, że dyrektor szpitala zaproponował wprawdzie lekarzowi dalszą pracę po upływie kontraktu, ale już nie na stanowisku ordynatora. Ta funkcja ma zostać obsadzona w drodze konkursu przez inną osobę.

W opinii dyrekcji szpitala Riad Haidar "jest bardzo dobrym specjalistą neonatologiem, który od lat dba o życie i zdrowie małych pacjentów bialskiej placówki". Dyrekcja wskazuje jednak, że lekarz udziela świadczeń oraz pełni funkcję lekarza kierującego oddziałem neonatologicznym w oparciu o umowę kontraktową na czas określony, a ta wygasła 31 grudnia 2019 r.

Czytaj także: W internecie zawrzało. Popularny ordynator żegna się ze szpitalem przez "decyzję polityczną"?

Dr Haidar uznał, że nie będzie mógł pracować jako zwykły lekarz na oddziale, który przez 30 lat prowadził. Uważa też, że choć w październiku został posłem, nadal mógłby pracować jako ordynator. Przypomina, że przez dwie kadencje był radnym sejmiku wojewódzkiego i jednocześnie kierował oddziałem neonatologii.

Więcej: rpo.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum