Berlin: perspektywy turystyki medycznej w Polsce

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2015 09:21

Perspektywy rozwoju branży turystyki medycznej w Polsce oraz dotychczasowe doświadczenia będą tematem konferencji ”Poland - Fast growing medical tourism destination”, która odbędzie się 4 marca w Berlinie, w pierwszym dniu targów turystycznych ITB.

Berlin: perspektywy turystyki medycznej w Polsce

Konferencja będzie organizowana w ramach projektu ”Przygotowanie oraz realizacja koncepcji branżowego programu promocji branży turystyki medycznej”. Jest on elementem programu systemowego Ministerstwa Gospodarki pn. ”Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych”.

Realizowany od 3 lat projekt ma na celu promocję polskich usług medycznych dla turystów zagranicznych i stanowi wsparcie dla polskich firm w stworzeniu ujednoliconej koncepcji promocji usług medycznych na świecie. Projekt kończy się z końcem marca 2015 roku.

Niemcy są krajem, z którego przyjeżdża do Polski najwięcej turystów. Wśród Niemców 12 proc. zadeklarowało chęć poprawy zdrowia jako cel przyjazdu do Polski. Według raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki, w 2013 r. 75 proc. ogółu przyjeżdżających w celach zdrowotnych turystów stanowili Niemcy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum