×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bełchatów: neurolodzy porozumieli się z dyrektorem

Autor: lodzkie.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia31 października 2017 21:45Aktualizacja: 31 października 2017 21:48

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie (Łódzkie) będzie ponownie przyjmował wszystkich pacjentów na neurologię. Lekarze dogadali się z dyrekcją. Dostaną wyższe stawki godzinowe i będą pracować dalej. Oddziałowi nie grozi zamknięcie.

Bełchatów: neurolodzy porozumieli się z dyrektorem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jest finał konfliktu lekarzy neurologów z dyrektorem szpitala. 31 X, w ostatnim dniu pracy neurolodzy wynegocjowali nowe stawki godzinowe za pracę. Będą zarabiać 74 zł brutto za godzinę. Dotychczas mieli 62 zł.

Wprawdzie nowych umów jeszcze nie podpisali i zarówno lekarze, jak i władze szpitala o szczegółach porozumienia rozmawiać nie chcą. Ale już we wtorek szpital ogłosił konkurs na świadczenie usług medycznych na oddziale neurologicznym. W specyfikacji konkursu zawarto stawkę maksymalną za godzinę pracy. To właśnie 74 zł. Ordynator dostanie dodatkowo 4 tys. zł, ale też trzeba pamiętać, że kierownik oddziału nie pracuje na dyżurach.

Konkurs został ogłoszony, bo lekarze (siedem osób na kontraktach, w tym ordynator) złożyło wypowiedzenia, których termin upływa o północy. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu (lekarze mają czas do 7 listopada na złożenie swoich ofert), zgodzili się aneksować swoje umowy i przez dwa tygodnie pracować za dotychczasowe stawki. 

Więcej: www.naszemiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze