Będzin: szpitalne oddziały przeniosą się do Czeladzi

Autor: dziennikzachodni.pl/Rynek Zdrowia • • 29 lutego 2016 10:53

W czerwcu kilka oddziałów Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie czeka przeprowadzka do Czeladzi. Tak zdecydowali powiatowi radni.

Podczas sesji Rady Powiatu Będzińskiego zdecydowano o przeniesieniu oddziałów ze szpitala w Będzinie do Czeladzi. Fot. Archiwum

Dostosowanie pomieszczeń szpitala w Czeladzi, remont i przenosiny będą kosztować 1,2 mln zł. Podczas sesji Rady Powiatu Będzińskiego zdecydowano o zmianie statutu szpitala, a co za tym idzie, przeniesieniu oddziałów ze szpitala w Będzinie do Czeladzi.

Wkrótce do Będzina ponownie wróci oddział opieki paliatywnej. Zostanie tu również przeniesiony oddział rehabilitacji oraz zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Podobnie będzie z punktem pobrań i przychodnią specjalistyczną. Do Czeladzi z kolei trafi oddział położniczo-ginekologiczny wraz z izbą przyjęć, blokiem porodowym oraz szkołą rodzenia.

Szpital w Czeladzi ma funkcjonować w systemie 24-godzinnym, dlatego przeniesione tam zostaną oddział chirurgii ogólnej, oddział wewnętrzny, laboratorium wraz z pracownią mikrobiologii.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum