Będzin: audyt w szpitalu - przerost zatrudnienia i zła organizacja pracy

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2017 10:26

Przerost zatrudnienia i zła organizacja pracy to tylko niektóre problemy Szpitala Powiatowego w Będzinie, na które wskazuje audyt trwający obecnie w placówce.

Będzin: audyt w szpitalu - przerost zatrudnienia i zła organizacja pracy
Audyt w szpitalu wskazuje obszary wymagające zmian Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zarządził go nowy powiatowy doradca do spraw służby zdrowia Dariusz Jorg. Starosta będziński Arkadiusz Watoła powołał go po odwołaniu ze stanowiska dyrektora lecznicy Jacka Kołacza. Przyczyną odwołania było rosnące zadłużenie: w ciągu roku strata szpitala urosła z 5 mln do niemal 9 mln zł - informuje Dziennik Zachodni.

Jorg przedstawił nowe założenia, które mają w ciągu 9 miesięcy doprowadzić do zniwelowania straty. Doradca zwraca uwagę, że zaniechanie zmian oznacza, iż do końca 2018 r. mogłaby ona wynosić ok. 30 mln zł.

Zdaniem doradcy, szpital może wyjść na prostą. Nowa dyrektor, Jolanta Sikora-Kałuża, już wynegocjowała z firmą Magellan, głównym wierzycielem szpitala, zawieszenie spłaty kredytu na kilka miesięcy. W planach dyrekcji jest utworzenie oddziału intensywnej terapii, na który związki zawodowe z funduszu pożyczkowego przeznaczyły 600 tys. zł. Planowane jest także ponowne otwarcie oddziału okulistycznego.

Lecznica ma trafić do sieci szpitali, nie wiadomo jednak, na który poziom zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum