Będzie zbiórka krwi na Przystanku Woodstock

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2009 14:57

Na XV Przystanek Woodstock przyjedzie pięć specjalistycznych autobusów przeznaczonych do poboru krwi w warunkach terenowych.

Uczestnicy zjazdu będą mogli oddać krew od 30 lipca do 2 sierpnia, w godz. 9.00-17.00. Woodstockowe Centrum Krwiodawstwa będzie obsługiwać 105 osób z personelu medycznego i pomocniczego z Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, Katowic, Poznania i Warszawy.

– Potrzeby są ogromne. Wakacje to okres, w którym w szpitalach w całej Polsce brakuje krwi. Są takie miejsca, gdzie zabiegi ratujące życie i zdrowie pacjentów odkładane są w czasie właśnie z powodu braku krwi – informuje Krzysztof Dobies, rzecznik Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizatora Przystanku.

Takie akcje były przeprowadzane w latach ubiegłych. Wtedy, na oddanie krwi zdecydowało się każdorazowo blisko 1,5 tys. osób. Zebrano ponad 700 litrów krwi. Przystanek Woodstock, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie niekomercyjny festiwal rockowy organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jako podziękowanie dla młodzieży za udział w styczniowym Finale.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum